A kórházi beszállítókat képviselő szervezetek szerint a beszállító cégek több mint 85 százaléka kimaradt az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) által eddig lebonyolított központi adósságrendezésből, és az eredetileg előirányzott 60 milliárdos összeg harmadáról, 20 milliárd forint kifizetéséről született eddig megállapodás.
Az Egészségügyi Technológia és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete és az Orvostechnikai Szövetség kedden az MTI-hez eljuttatott közös közleményben azt írták, az adósságrendezésben érintett orvostechnikai beszállítók csak egy kis része nyugodhat meg azután, hogy megállapodott az egészségügyi intézmények fenntartójaként eljáró ÁEEK-val. A központi egyeztetésből kimaradt vállalkozások – többségükben kis- és közepes cégek – egyelőre semmilyen lépést sem tehettek kintlévőségeik rendezésre.