Dráma: csecsenekre lőttek a Putyin oldalán harcoló észak-koreai katonák, többen meghaltak
Az ukrán hírszerzés szerint az orosz–észak-koreai kombinált egységek egy nap alatt mintegy 200 katonát veszítettek.
Aszódi vajon ugyanabban az országban él-e, mint mi? A korrupciós kockázat egy ilyen ügynél, egy olyan országban, mint Magyarország, és egy olyan cég kezelésében, mint az MVM, valós veszély.
„Ma megszavazta a Parlament: harminc évre titkosítanak minden iratot, aminek köze van Pakshoz, az előzetes tanulmányokat, a becsléseket, az árkalkulációt, a szerződő feleket, mindent. A Mandiner ennek kapcsán a beruházás kormánybiztosával, a fizikus és atompárti Aszódi Attilával közölt interjút.
(...)
Aszódi vajon ugyanabban az országban él-e, mint mi? Gyakorlatilag nincs olyan atomerőmű-építés a régióban, amelynek a költségei időközben nem növekedtek volna. A korrupciós kockázat egy ilyen ügynél, egy olyan országban, mint Magyarország, és egy olyan cég kezelésében, mint az MVM, valós veszély. És a titkosítás pont ezt a valós kockázatot növeli. Hiszen az újságírók még utána se tudnak majd járni a korrupciós ügyeknek.
Ha a puszta szándéknyilatkozatban is csak a törekvés lehetősége van beleírva a hazai beszállítói aránynak, ebbe pedig lényegében nincs beleszólása a magyar kormánynak, miközben az adatok titkosítva lesznek, mi garantálja, hogy meglesz a 40%-os magyar beszállítói arány? Miért lenne érdeke ez az oroszoknak, és hogy tudjuk ezt ellenőrizni?
Attól pedig még, hogy lehetőség van a titkosításra, nem kell vele élni. Ebben a titkosításban az a felháborító, hogy mindenre kiterjed. Lett volna lehetőség tényleges üzleti titkok titkosítására, lett volna lehetőség válogatni aközött, aminek tényleg titkosnak kell lennie, és aközött, ami közérdekű adat. De ez nem történt meg, az egész beruházás lett titkos. Ennek pedig semmi értelme azon kívül, hogy valami svindli van a háttérben.”