Kipakoltak Brüsszelben: egy EP-képviselő szerint a Tisza Párt szisztematikusan a magyar érdekek ellen szavaz
Magyar Péterék Manfred Webber kottájából játszanak – húzta alá a politikus.
Elindult InternetKon néven a Deutsch Tamás által vezetett internetről szóló nemzet konzultáció weboldala. „Arra kérjük Önöket, hogy az internetkon.hu-n javasoljanak konkrét kérdéseket az internettel kapcsolatban” – írják az oldal címlapján, ahol az első hír azt hirdeti: „Magyarország lesz az európai központ”.
Elindult a Deutsch Tamásra bízott, internetről szóló nemzeti konzultáció weboldala, az InternetKon. A köszöntőben a következőt írja Deutsch: „Az InternetKon első szakaszában, február 3. és március 26. között arra kérjük Önöket, hogy az internetkon.hu-n javasoljanak konkrét kérdéseket az internettel kapcsolatban. (…)Hogy milyen lesz a jövő magyar internete, az Önökön is múlik! Kíváncsiak vagyunk, mit gondolnak az állam teendőiről, az internet szerepéről a gazdaságfejlesztésben, vagy éppen az internet szabadságáról és a netsemlegességról. Milyen szerepet szánnak az internetnek Magyarországon?”. Ennek megfelelően a lap alján lehet is kérdéseket javasolni.
Az „Internet szabadsága, net semlegesség” menüpontra kattintva megtudhatjuk, hogy az internet a kezdettől fogva szabad, de itt is védeni kell különböző értékeket, mint „az emberi becsület, a szerzői jogi, előadóművészi teljesítménybe fektetett kreativitás és munka, mások magánélete, a gyermekek egészséges fejlődése, vagy a közbiztonság”. A portál szerint „az állam feladata, hogy egyensúlyt találjon az ilyen értékek és a véleményszabadság joga között. Milyen eszközökkel sikerülhet ezeket az egyensúlyokat megfelelően megtalálni a hazai szabályozásban?”
Egy másik, „Szájbarágó” című menüpontban a fontosabb szakszavakat, digitális történelemhez tartózó személyeket magyarázzák el az oldal készítői, olyanokat, mint „applikáció”, „bluetooth”, „Kemepelen Farkas”. vagy „wi-fi”. Az InternetKonnak az egyik népszerű közösségi portálon is található saját lapja. Az InternetKon logója egyébként nagyon hasonlít a korábban Gyurcsány Ferenc által elindított Nagy Párbeszéd logójához.
Deutsch Tamás a sajtótájékoztatón kiemelte, az alapvető kérdés az, „milyen lesz a jövő magyar internetje”, ennek megválaszolása pedig nem csupán a szakemberek, a szektorban érintett cégvezetők vagy a politikai döntéshozók kizárólagos feladata. Jelezte: március 26-ig minden, 14. életévét betöltött magyar állampolgár tehet fel kérdést az oldalon; a felvetéseket bő egy hónap alatt rendszerezik 15-20 pontból álló kérdőívbe, amelyet május eleje és június vége között lehet majd kitölteni.