Összegyűlt a MET-vizsgálóbizottság felállításának kezdeményezéséhez szükséges számú aláírás – közölte Szél Bernadett, az ellenzéki párt társelnöke hétfői sajtótájékoztatóján. Elmondta: a MET-csoport tulajdonosi hátteréről tájékozódnának, de arra is választ várnak, hogy mekkora haszontól esett el az állam a cégcsoport tevékenysége által. Szél Bernadett kijelentette: a cégre – ahogy a paksi bővítésre is – szerinte azért van szükség, hogy a kormányoldal új gazdasági hátteret építhessen fel maga mögé. Az Ausztria felől kedvezményes áron érkező gázt továbbító cég szerinte több tízmilliárd forinttal károsítja meg a lakosságot, és a MET működésének eredménye az is, hogy az MVM Zrt. veszteségesen működik ahelyett, hogy kivenné a részét a paksi bővítéshez szükséges önrész előteremtéséhez.
Az ellenzéki politikus a feltárandó kérdések közé sorolta a MET és egyes állami vezetők, valamint állami vállalatok vezetői között meglévő kapcsolatokat, mondván, felvetődik a gyanú, hogy az MVM üzleti titkai is a MET-hez kerülhettek.