UNICEF-szolgáltatóközpont székhelye lenne Budapest

2014. december 05. 07:59

Az UNICEF ügyvezető igazgatójával tárgyalt Balog Zoltán New Yorkban annak érdekben, az UNICEF szolgáltatóközpontjára való pályázatban megerősítse a magyar pozíciót és ajánlatot. Az emberi erőforrások minisztere szerint azt a sejtést kapta Anthony Lake-től, hogy Magyarország ott van a végső kiválasztásban.

2014. december 05. 07:59

Budapest esélyes arra, hogy székhelye legyen az UNICEF (az Egyesült Nemzetek Gyermek Alapja) szolgáltatóközpontjának – jelentette ki az MTI-nek Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, miután New Yorkban – helyi idő szerint csütörtökön – megbeszélést folytatott Anthony Lake-kel, az alap ügyvezető igazgatójával. „Lake úrral legfontosabb témánk az volt, hogy Magyarországra, Budapestre jöhet-e az UNICEF nagy szolgáltatóközpontja, amely számunkra több száz munkahelyet jelentene, magas rangú diplomaták jelenlétét” – nyilatkozott Balog Zoltán.

Erős verseny van, Dániától elkezdve Prágán át afrikai helyszíneken át egészen Budapestig. Azt a sejtést kaptam az igazgató úrtól, hogy Magyarország ott van a végső kiválasztásban az erős versenyben, elég erősek az esélyeink” – tette hozzá. Elmondta, hogy a tárgyaláson az volt a célja, hogy megerősítse a magyar pozíciót és ajánlatot. A miniszter szavai szerint nemcsak az általa teremtendő belföldi munkahelyek miatt nem mindegy, hogy Magyarországra jön-e az UNICEF, hanem azért is mert az alappal hagyományosan nagyon jók a kapcsolatok, nagyon erős az együttműködés.

Az oktatás, a gyermekeink jövője a kormányzat nagyon erős prioritása, különösen az, hogy a szegény sorba született gyermekekből hogyan lesz alkotó, pénzkereső ember, adófizető állampolgár és leginkább boldog családalapító” – mondta a miniszter. „Ezekben a dolgokban szövetségesek vagyunk, bízunk benne hogy az együttműködésünk egy új szakaszba tud lépni, hogyha Budapest megkapja ezt a szolgáltató központot” – jelentette ki.

Az UNICEF részéről az az ígéret hangzott el, hogy két hónapon belül megszületik a döntés arról, hogy melyik a két legesélyesebb helyszín.

*

Az alapot az ENSZ Közgyűlése 1946-ban hozta létre, eredetileg Egyesült Nemzetek Nemzetközi Gyermek Gyorssegélyalapja néven, hogy segítsen a második világháború utáni Európában a rászoruló gyerekeken. Az ENSZ szakosított szervezeteként működő UNICEF tevékenységét 1965-ben Nobel-békedíjjal ismerték el. Az UNICEF fejlesztési szervezet, amelynek a világ több mint 150 országában vannak a legrászorultabbat gyámolító gyermekvédelmi programjai. Ezeket kizárólag önkéntes hozzájárulásokból és adományokból finanszírozza, nem részesedik a világszervezet költségvetéséből. Fennállása óta az UNICEF több gyermekéletet mentett meg, mint bármely más humanitárius szervezet a világon. Az UNICEF célja a gyermekek és az ifjúság helyzetének javítása az egészségügy, a táplálkozás, a szociális gondoskodás, az oktatás és a szakképzés területén. Elősegíti a helyi közösségek fejlesztését, erősítését, hangsúlyt fektet a lányok oktatására.

Összesen 8 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pierre bayle
2014. december 05. 10:58
Ez tényleg jó lennem nyilván a magyar gyermekek helyzetét is javítaná, mert kénytelen volnának komoly programokat beindítani. Nem hiszem, h jelen kontextusban megkapnánk, de én örülnék neki az biztos.
na még ez is
2014. december 05. 10:09
"Azt a sejtést kaptam az igazgató úrtól..." - nincs több kérdésem.
Laurence Szilard
2014. december 05. 08:25
Gondolom az Unicef alkalmazottak most keresztbe rakott ujjakkal drukkolnak, hogy legyen inkább Koppenhága, Prága, vagy legalább Tunisz! Ott legalább az idő jó.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!