A Transindex megtudta, hogy Victor Ponta pártja, a PSD megbízásából terjesztették azokat a szórólapokat, amelyekkel a Maros, Hargita és Kovászna megyei magyarokat arra akarták rávenni, hogy ne Ponta ellenfelére, Klaus Johannisra szavazzanak a román elnökválasztás vasárnapi második fordulójában.
A szórólapokon Kelemen Hunor és Markó Béla, az RMDSZ jelenlegi és volt elnöke szerepel, valamint az a rossz helyesírással írt szöveg, hogy „Az RMDSZ nem szavaz Johanniszra”. Az –a kampányszabályok ellenére – nem szerepel rajtuk, hogy ki a kiadó. Az RMDSZ elhatárolódott a szórólapoktól.