Milliókat csalnak ki tőlünk és még mindig nincs vége: eszméletlenül pörögnek az internetes átverések
Pár lépéssel azonban megakadályozható, hogy átverjenek.
Cáfolta a Bács-Kiskun megyei Főügyészség, hogy Stadler József ügyében a vádirat már 2011-ben elkészült volna. Valójában Stadler után több mint 3 évig nyomoztak, míg elkészült a vádirat.
Cáfolja a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség, hogy már 2011-ben elkészült volna Stadler József ügyében az a vádirat, amelyet 2014-ben nyújtottak be a bíróságnak. Schmidt Gábor szóvivő hétfői közleménye szerint a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmény miatt Stadler József ellen indult bűnügyben 2011. február 1-jén rendeltek el a nyomozást, és 2014 májusára fejezték be.
Schmidt a közleményében leírta: az ügy múlt pénteki tárgyalása után több sajtótermékben megjelent, hogy a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség vádirata már 2011-ben elkészült, de csak 2014-ben nyújtották be a bírósághoz, ami alapjogot sért, ezen belül sérti a vádlottnak az ügy gyors és igazságos elbírálásához fűződő jogát. Ezért tartotta fontosnak közölni, hogy a nyomozó hatóság az ügyet 2014. május 16-án küldte meg vádemelési javaslattal a Bács-Kiskun Megyei Főügyészségnek, majd a főügyészség 2014. július 10-én emelt vádat a Kecskeméti Törvényszéknél.
Stadler József ellen először 1997-ben emeltek vádat. Első fokon kilenc évre ítélték, mert 1993-94-ben fiktív számlák felhasználásával és jogtalan áfa-visszaigénylésekkel több milliárd forint kárt okozott az államnak. Az eljárást a Legfelsőbb Bíróság megsemmisítette, és új lejárást rendelt el. A megismételt eljárásban Stadler négy és fél év fogházbüntetést kapott, 2005 januárjában kedvezménnyel szabadult. 2011-ben folytatólagosan elkövetett csalás kísérlete és más bűncselekmények miatt négy év tíz hónap börtönre ítélték, ezt a büntetést tölti most. 2014 októberében csődbűncselekmény miatt kapott két év tíz hónap börtönbüntetést. A jelenlegi per márciusban folytatódik.