Norvégia magyarországi nagykövetségének honlapján is azt közölték, hogy nem fogadják el a Kehi-jelentést és független vizsgálatot követelnek. A közlemény emlékeztet rá, hogy a közvetlenül a brüsszeli Finanszírozási Mechanizmus Irodán keresztül kifizetett támogatások – például a Norvég Civil Támogatási Alap – kivételével már felfüggesztették a norvég pénzek folyósítását, mert Magyarország egyoldalúan megszegte a megállapodásokat.
A norvég kormány álláspontja szerint a Kehi-vizsgálat már önmagában sérti a megállapodásokat, mert ezek nem magyar költségvetési pénzek.