Fekete György kitért arra is, hogy az elmúlt három évben „az akadémia egyetlen őrtüzet nem gyújtott, senkit nem támadott meg és semmilyen szekértábor-effektusban nem működött közre”, holott minden irányból támadás érte. Csak az együttműködésben van a remény, mert a magyar művészet a világhoz szól – hangsúlyozta.
A tisztújító közgyűlésen alelnökké választották Dévényi Sándor építészt és Jankovics Marcell filmrendezőt. Elnökségi tag lett Dubrovay László zeneszerző, Marton Éva operaénekes, Szemadám György festőművész és Tamás Menyhért költő, író.