Schiffer András elárulta, alkalmas lenne-e a kormányzásra a Tisza Párt (VIDEÓ)
Az LMP egykori vezetője Rónai Egonnak arra a kérdésére is válaszolt, hogy tervez-e visszatérni a politikába.
Tájékoztatta Tove Skarsteint, a Norvég Királyság nagykövetét a Kehi Norvég Civil Támogatási Alap ügyében folytatott vizsgálat eredményéről szerdán a Külügyminisztérium, és egyben átnyújtotta a dokumentáció angol nyelvű leiratát. A Kehi sajtóbeszélgetésen mutatta be a bizonyítékait, az újságírókat azonban nem győzte meg a hivatal.
Tájékoztatta Tove Skarsteint, a Norvég Királyság nagykövetét a Kormányzati és Ellenőrzési Hivatal (Kehi) Norvég Civil Támogatási Alap ügyében folytatott vizsgálat eredményéről szerdán Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) parlamenti államtitkára, és egyben átnyújtotta a dokumentáció angol nyelvű leiratát.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint Szabó László hangsúlyozta a magyar kormányzat párbeszédre való törekvését, és ennek jegyében átadta a norvég nagykövetnek Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter Vidar Helgesen norvég EGT- és EU-ügyi miniszternek szóló meghívó levelét.
A tájékoztatás szerint ezzel párhuzamosan Altusz Kristóf helyettes államtitkár Jean-Francois Parozzal, a Svájci Államszövetség nagykövetével folytatott megbeszélést ugyanebben a tárgyban, ismertetve és átadva a Kehi-jelentést.
Index: Ilyen lehetett egy koncepciós per
A Kehi sajtóbeszélgetésen mutatta be az Ökotárs elleni bizonyítékokat. Az Index összefoglalása szerint a bizonyítékok nem meggyőzőek, viszont pontosan illeszkednek a kormány elvárásaihoz. Az Ökotárs politikai elkötelezettségéről például egy szövegrészletet mutattak be egy belső jegyzőkönyvből, amiben Móra Veronika, az Ökotárs vezetője azt mondta: „Kiemelték, hogy az LMP-hez közük van közülünk egyeseknek. Ez igaz.” Azt már csak külön kérésre mutatták meg az újságíróknak, hogy a szöveg folytatásában Móra azt is elmondta, hogy a Kehi által hivatkozott adatok több évesek, és az Ökotársnak mint szervezetnek pedig nincs köze az LMP-hez.
A Kehi ugyan elvileg a teljes civil alappal kapcsolatban vizsgálódott, mégis csak azt a 4 milliárd forintnyi támogatást nézték át, amelyet nem a kormány oszt szét. A fennmaradó 36 milliárd forintnyi támogatással nem foglalkoztak. Az Ökotárs azért nem ismerte el, hogy a Kehinek joga van vizsgálódni, mivel a szervezet a magyar költségvetéssel foglalkozik, ennek a 4 milliárd forintnak pedig semmi köze a magyar költségvetéshez. A Kehi szerint épp ez a probléma, mivel a Norvégia és Magyarország közötti szerződésből nem következik, hogy ezt a pénzt kivonják az állami körből. A Kehi 63 pályázatból 61-nél talált szabálytalanságot. A négy milliárdos pályázati összegekből ezek a szabálytalan tételek pár tíz millió forintot tesznek ki.