A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal a Népszabadság érdeklődésére közölte, hogy vizsgálatot indítanak.
Közben a Magyar Nemzet hasonló, bár kisebb volumenű ügyre bukkant a VIII. kerületben, ahol hirtelen százhúszra nőtt az örmény nemzetiségi névjegyzékbe felvettek száma, holott korábban ötvenen voltak a kerületben. A százhúsz főből csak 52-en járultak hozzá, hogy a lakcímüket is nyilvántartásba vegyék, közülük 17 főnek az Iványi Gábor egyháza és alapítványa által működtetett hajléktalanszállóban van a lakcíme.
Esztergály Zsófia, az Erdélyi Örmény Gyökerek Kulturális Egyesület jelöltje a Magyar Nemzetnek azt monda: furcsa az örmények hirtelen megszaporodása a kerületben. Mint mondta, az új választási törvénnyel visszaszorul az etnobiznisz kerületi szinten, de az országos örmény önkormányzat évente 50-60 milliós források felett is rendelkezik és ezek kiosztása a nemzetiségi választásokon múlik. Az Esztergályt indító egyesület ellenlábasa Serkisián Szeván országos elnökjelölt egyébként nem rég közös rendezvényt tartott Iványi Gáborral.