„Az adatok, a pályázatok aktivitása, a szakma visszajelzése azt igazolja, hogy a szellemi tulajdont szabályozó jogszabályok egy évvel ezelőtti módosításakor megfogalmazott aggodalmak alaptalanok voltak” – hangsúlyozta a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára, a Cseh Tamás Program egyik kezdeményezője. Mint elhangzott, a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) honlapján megjelent a program alprogramjaihoz kapcsolódó két új pályázat. Az egyik az előzenekarok fellépéseit segíti, a másik médiatámogatási pályázat, amelyből a helyi és a kis közösségi rádiókban induló és már futó műsorok támogatása lehetséges. Mindkettő keretösszege 80 millió forint. L. Simon László arról is beszámolt, hogy a Cseh Tamás Programot koordináló Design Terminál egy meghívásos pályázat keretében a szakmával előzetesen egyeztetett 100 millió forintot kap a programokat lebonyolító Cseh Tamás Programiroda létrehozására.
„További tervezett, kiírás előtt álló pályázat lesz a magyar könnyűzene nemzetközi megjelentetését támogató alprogram 50 millió forinttal, illetve 20 millió forintos támogatást szándékozunk adni a Magyar Nemzeti Levéltár Cseh Tamás Archívumának” – közölte. L. Simon László felidézte, hogy az Országgyűlés egy évvel ezelőtt, 2013. október 7-én módosította a szellemi tulajdonról szóló jogszabályokat, amelynek következtében az üres adathordozók után szerzett jogdíjak 25 százaléka 2014-től az NKA-hoz került. Az államtitkár megemlítette, hogy a törvénymódosítást és a kormányzati szándékot 2013-ban jelentős támadás érte, sokan úgy érezték, hogy a szerzői jogvédő szervezetek autonómiájába avatkoznak bele.