Az MSZP ismét benyújtja az Országgyűlésnek a „Simicska-adóra” vonatkozó javaslatát, amely a 100 millió forintot meghaladó, legalább fele részt állami és uniós forrásból származó árbevételű cégek profitjának 5 százalék feletti részére 75 százalékos adót vetne ki. Ezt Korózs Lajos, a parlament népjóléti bizottságának szocialista alelnöke jelentette be pénteken Budapesten sajtótájékoztatón, jelezve: az ebből befolyó mintegy 50 milliárd forintos bevételt a gyermekszegénység csökkentésére, a gyermekéhezés felszámolására javasolják fordítani.
Korózs Lajos szerint 2010-ben Balog Zoltán, akkori államtitkár mostani emberierőforrás-miniszter azt ígérte, hogy 500 ezer fővel csökkentik a szegények számát az első kormányzati ciklusuk végére, ehhez képest 500 ezer fővel, 3,3 millióra nőtt a számuk. Értékelése szerint a szegénység mértéke az igazságtalan adórendszer, az alacsony foglalkoztatás, a minimálbérnél is kevesebb közmunkabér miatt nőtt.