Pápai Ákos az MTI kérdésére azt mondta: álláspontja szerint a kérdést szabályozó esélyegyenlőségi, illetve köznevelési törvény ellentmond egymásnak, ezért betarthatatlan, a peres eljárás negatív hatásai pedig már érezhetők az iskolában.
Hozzátette: sok szülő Gyöngyösre íratta be a gyerekét, ezért jövőre évfolyamonként már csak egy-egy osztály indul, így lényegében értelmét is veszíti a szegregációs vád. Mindennek azonban egyenes következménye lesz az is, hogy csökkenni fog az oktatás színvonala, amiről pedig nem a pedagógusok tehetnek – mondta Pápai Ákos. Megjegyezte, hogy a per ilyen irányú következményeivel talán nem is számolt a felperes. Az alapítvány nem a gyerekek érdekeit tartotta szem előtt, hanem politikai támadást akartak indítani Juhász Oszkár és a Jobbik ellen – hangsúlyozta az ügyvéd.