A civil megmozdulásoknak valami ellen/valami mellett nem kormánybuktatásról kellene szólniuk.
Hanem arról, hogy az épp aktuális kormánynak jelzést adjanak -és az épp aktuális kormány rászokjon arra, hogy ezeket a jelzéseket figyelembe veszi.
Jó lenne bízni abban, hogy ha egy épp regnáló kormány figyelmeztetést kap -akár támogatóitól, akár ellen oldalról- az nem arról fog szólni, hogy "XY takarodj", hanem arról hogy ezt ne így csináld.
Ezt azonban pillanatnyilag sem a kormányon lévők (és támogatóik) sem az ellenzék (és támogatóik) nem így gondolják.
Pedig csak bele kellene gondolnunk: mire mentünk azzal, hogy 4/8 év után "eltakarodtak"?
Hát sztem nem sokra.
Van itt egy remek demokratikusn ötlet.
Tessék aláírásgyűjtésbe kezdeni, legyen népszavazás.
Persze erre nem is mernek gondolni ezek a tüntetők, mert akkor kiderül, hogy kamu az egész "demikratikus civilek" támogatottsága.
Valaki lenne szives elmesélni, mi köze a szólásszabadságnak a reklámadóhoz, meg a fizetős tartalmakhoz?
Zenét letölteni pénzbe kerül, filmet nézni pénzbe kerül, a WiFi korlátozott ill. egy vagyon, és pl. a "Le Monde" cikkeit csak havidíj ellenében olvashatja az ember, a 690,000 bloggert meg ellenzéki portált kik tartják el és mennyiért?
A videót nézve világossá vált, mennyit is ér a liberális oktatás. Összefüggéstelen mondatokban értelmetlen gondolat saláták és előre gyártott "panelek"-et ismételgetnek, mintha gondolkodni is nehezükre esne...
Mikor fognak akár csak ezren(!) tüntetni, hogy Magyarországon ne legyen több éhező gyerek? És persze hisztérikusan óbégatni: hahó, magyar emberek vagyunk! Bezzeg a hétszáz forint az tétel...