Orbán azt mondta: a devizahitelesek ügyében a kormány nem egyszerűen igazságot akar szolgáltatni, de jogállami és demokratikus küzdelemben akar győzni a Kúria döntését vitatókkal szemben.
A kormányfő szavai szerint Magyarország ma már elég erős ahhoz, hogy meghozza, betartassa, kikényszerítse a szükséges döntéseket. Úgy fogalmazott: ha van összefogás, minden lehetséges. Ezért pártállástól függetlenül támogatást kért az országgyűlési képviselőktől. Kitért arra is: ésszerű és indokolt felkészülni a küzdelemre, mert látni, hallani lehet „Brüsszel mozgolódásait”, a bankok pedig önmagukban is erősek, bátrak és ravaszak.
Orbán Viktor ezután áttért a rezsicsökkentésre. Mint mondta, kormányának sikerült változtatnia „a mindennapi élet két korábbi nyomasztó jelenségén”, ugyanis a rezsicsökkentéssel megfékezték az áremelkedést, a hitelesek megsegítésével pedig belátható időn belül „a reménytelen adósságtól” is meg lehet szabadulni vagy legalábbis az elviselhető lesz.