A tájékoztatás szerint Palkovics László az egyeztetésen elmondta: a létrehozandó testület a duális képzés tartalmi részével és a vállalatok akkreditációjával, minősítésével foglalkozik majd. A tanács a miniszter felkérésére javaslatokat tehet, szakértői véleményt alkothat, valamint oktatáspolitikai és fejlesztési döntéseket megalapozó elemzéseket és kutatásokat készíthet. A grémium munkájának célja, hogy 2015 szeptemberétől egyre több felsőoktatási intézményben induljanak duális képzések.
A felsőoktatási törvény szerint a jövőben teljes idejű képzés duális képzésként is megszervezhető. Műszaki, informatikai, agrár, természettudományos vagy gazdaságtudományi területen lehet indítani gyakorlatigényes alapképzési szakon, illetve e képzési területhez tartozó mesterképzési szakon. A duális képzés gyakorlatorientált képzés, az egyetemi elméleti időszakot egy gyakorlati, kiegészítő fázis követi a képzésbe bevont vállalatnál, anélkül, hogy az elméleti rész tartalma csökkenne.