Nem kis célok: A Ferencváros BL-győztes játékosa aranylabdás akar lenni
A zöld-fehérek guineai középpályássa, Naby Keita hétfőn a Marokkóban megrendezett Afrikai Aranylabda Gálán volt díjátadó.
A Pesti Vigadóban megtartott ünnepségen több mint százan – köztük művészek, tanárok, orvosok, sportolók, tudósok, újságírók - vehették át a Magyar Érdemrend közép-, tiszti- és lovagkeresztjeit, valamint Magyar Arany, Ezüst és Bronz Érdemkereszteket.
Személyes példaképekre van szükségünk – mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, aki hétfőn Budapesten állami kitüntetéseket adott át az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetetteket méltatva Balog Zoltán hangsúlyozta: ők Magyarország „hozzáadott értéke”, az az emberi plusz, amely képes pótolni a hiányzó nyersanyagot, tőkét, infrastruktúrát, nemzetközi szövetségeseket, vagy megsokszorozni azok hatékonyságát. Mint hozzátette, vannak történelmi példaképek, de akadnak példaképek a mindennapi életben is, ilyenek a kitüntetettek is.
Balog Zoltán emlékeztetett Szent István példájára, akinek „életműve az elhivatott és elkötelezett ember életműve, titka a személyiség és az alkotás egysége”. Amit az országnak akart, a keresztény hitet, azt saját, személyes útjának is választotta – szólt az államalapító király példájáról. „Ha hiszünk abban, amit csinálunk, akkor magunkkal tudunk ragadni mást is, közösséget építünk” – mondta a miniszter, aki a példaképek, illetve a saját vezetőinkbe vetett bizalom fontosságáról is beszélt, a kitüntetetteket Szent István hétköznapi örököseinek nevezve.
A Pesti Vigadóban megtartott ünnepségen több mint százan – köztük művészek, tanárok, orvosok, sportolók, tudósok, újságírók - vehették át a Magyar Érdemrend közép-, tiszti- és lovagkeresztjeit, valamint Magyar Arany, Ezüst és Bronz Érdemkereszteket. Balog Zoltán Hoppál Péter kulturális államtitkárral együtt átadta a Bessenyei György-, a Népművészet Ifjú Mestere, a Móra Ferenc-, a Pauler Gyula-, valamint a Szinnyei József-díjakat is.