A magyar versenyzők 6 elsőséggel, 5 második és 6 harmadik hellyel az éremtáblázat élén zárták a Moszkvában rendezett kajak-kenu világbajnokságot. A második Oroszország, a harmadik Németország lett.
A vasárnapi váltókban a férfi kajakosoknál Dudás Miklós volt az első ember, ő negyedikként „adta át a stafétabotot” az ifjúsági olimpiai bajnok Tótka Sándornak, majd a mindössze 18 éves Nádas Bence következett, aki harmadikként váltotta a befejező embert, Hérics Dávidot. Utóbbi aztán óriásit hajrázott, s nagyszerű teljesítménnyel behozta a csapatot az első helyre.