„Szennyvíz folyik a szájukból” – Magyar megindult Vona útján, aminek mindenki tudja, mi lett a vége
Ha a pártelnök saját szavazóbázisát, de a képviselőit is dehonesztáló jelzőkkel illeti...
A Jobbik arra szólította fel a kormányt, hogy vonjon be többletforrásokat a pszichiátriai terület fejlesztésébe és térképezzék fel, hogy kik szorulnak kezelésre. A párt szerint a pszichiátriai gyógykezelés elrendelésének rendszere is felülvizsgálatra szorul.
Lukács László György, a Jobbik országgyűlési képviselője csütörtökön az egykori Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI) előtt tartott sajtótájékoztatót, ahol azt sürgette: a kormány fordítson több pénzt a pszichiátriai terület fejlesztésére. Szerinte azt is fel kellene térképezni, hogy kik szorulnak kezelésre. Az úgynevezett combinós gyilkosra utalva azt mondta: a pszichiátriai intézet hiánya továbbra is óriási gond a társadalomban. Megjegyezte: a korábban kezelés alatt álló elkövető – aki egy idős asszonyt lökött a villamos elé – „kiesett” a korábbi állami védőhálóból.
Bírálta, hogy az OPNI-t hét évvel ezelőtt bezáratták a „szélsőliberális kormányok”, a Fidesz-kormány által létrehozott Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet pedig nem adta vissza a rendszerből eltűnt aktív ágyakat. Lukács László György szerint a kormánynak olyan, az OPNI-hoz hasonló adottságú intézet létrehozására kell törekednie, amelyben elhelyezhetik az ellátásból tömegesen kikerült betegeket. A kormány „ne stadionépítésekben gondolkozzon, hanem képletesen szólva rúgjon labdába a pszichiátria területének fejlesztése területén is”, mert ez a szakmai követelmény egyezik a társadalom elvárásával is – fogalmazott.
Az ellenzéki politikus az egészségügy és kifejezetten a pszichiátriai gondozás területére vonna be többletforrásokat, emellett azt sürgette, hogy az ellátásért felelős minisztérium térképezze fel azokat a betegeket, akik nagyrészt hajléktalanként élnek különböző pszichiátriai megbetegedésekkel, és nemcsak magukra, hanem a társadalomra is veszélyt jelentenek.
A képviselő szerint felülvizsgálatra szorul a pszichiátriai gyógykezelés elrendelésének rendszere is, mert az intézetek és a kezelést elrendelő bíróságok jelenleg kényszerhelyzetben vannak. A Margit hídnál történt combinós esetre visszatérve azt is kijelentette: az ügyben nem az orvosok felelősségét kell vizsgálni, hanem a rendszerét.