Így fordult keresztbe az uszály a Margit hídnál – videón a dunai hajóbaleset
A hatóságok még vizsgálják a baleset körülményeit.
Az MTVA annak ellenéri indít etikai vizsgálatot, hogy Sipos Pál munkaviszonya még a közmédia átszervezése előtt megszűnt, és nem érkezett ellene panasz vagy bejelentés molesztálási ügyben. Úgy vélik ugyanakkor, hogy a bűnösöket meg kell nevezni, és amennyiben lehetséges, a megfelelő eljárásokat kezdeményezni kell ellenük.
A közmédia segíteni szeretné Sipos Pál ügyében az igazság megismerését, ezért az MTV Nonprofit Zrt. és az MTVA vezérigazgatója úgy döntött, hogy etikai vizsgálatot indít – közölte az MTVA. Hozzátették: bár Sipos Pál a közmédia integrációja előtti MTV alkalmazottja volt, és munkaviszonya még az átszervezés előtt megszűnt, valamint Sipos Pál ellen panasz vagy bejelentés molesztálási ügyben sem az MTV korábbi, sem a közmédia mostani vezetéséhez nem érkezett, az MTV Nonprofit Zrt. és az MTVA egyetért azzal, hogy a bűnösöket azonosítani, megnevezni, amennyiben lehetséges, a megfelelő eljárásokat kezdeményezni, az áldozatokat pedig óvni kell.
„A vizsgálat célja tehát a múltfeltárás és ajánlások megfogalmazása annak érdekében, hogy hasonló esetek a jövőben ne fordulhassanak elő” – írják.
A közleményben az MTV Nonprofit Zrt. és az MTVA megerősíti azt is, hogy amennyiben hivatalos vizsgálat indul az ügyben, természetesen együtt kíván működni a hatóságokkal.
Korábban a 444 írt cikket Sipos Pál történetéről, bár a szereplőt ők nem nevezték meg. Mint kiderült, a 25 évvel ezelőtt még fiatal tanár az egyik budapesti elitgimnázium számtalan diákja ellen követett el szexuális bűncselekményt, majd miután emiatt kénytelen volt otthagyni az iskolát, külföldre ment, de később visszatért, és a köztévénél helyezkedett el. A cikk szerint az általa készített ifjúsági műsorok szereplőihez és készítőihez is közeledhetett szexuálisan.