Mesterházy Attila pártelnök szerint az MSZP-t nem kell „feloldani” egy új pártban, egészen eddig azért küzdött, hogy ne tűnjön el a „süllyesztőben”, és sikernek nevezte, hogy megőrizték szervezettségüket.
Az MSZP elnöke erről szerdán az Inforádió Aréna című műsorában beszélt. Azt mondta, soha nem fog egyetérteni olyan irányvonallal, amely arról szól, hogy az MSZP-nek fel kell oldódnia más formációban. Ezzel Szekeres Imre országgyűlési képviselő szavaira reagált, aki kedden a Facebook-oldalán közölte, lemondott jászsági elnöki pozíciójáról, és álláspontja szerint az MSZP bázisán új baloldali demokratikus pártot kell szervezni.