A Jobbik a hazai bérek európaiakhoz való felzárkóztatását és a szabad vasárnap uniós szintű rendezését szorgalmazza. Sneider Tamás, a párt országgyűlési képviselője vasárnapi sajtótájékoztatóján arról beszélt: Magyarország hátrányos feltételekkel lépett be az Európai Unióba, s ennek egyik példája, hogy a gazdák eleinte a lehetséges támogatások 25 százalékát kapták csak meg.
A mezőgazdaság teljesítményének visszaesése mellett szólt arról is, a demográfiai helyzet is „siralmas”; miközben Nyugat-Európában nem negatív a folyamat vagy közel sem ennyire. Szerinte az elmúlt 10 év összességében rosszul sikerült, a változtatáshoz kérik a szavazók bizalmát a május 25-i EP-választáson.
A jobbikos politikus az egyik legfontosabb programpontnak nevezte, hogy európai munkáért európai bérek járjanak. Mint mondta, a magyar emberek többet dolgoznak a nyugat-európaiaknál, de kevesebbet keresnek, amin egy „megerősödött Jobbik-frakciócsoport” változtatna. A cél az, hogy az itthoni munkabérek elérjék az átlagos európai bérek 80 százalékát – jelentette ki.
Kitért arra, hogy míg Magyarországon tavaly 335 euró volt a minimálbér, addig a „nem a leggazdagabb” Spanyolországban és Írországban ötször annyi, de a komoly válság sújtotta Görögországban is a duplája, 683 euró. Hozzátette: a valaha „lesajnált” Ázsia is felzárkózik vagy lekörözi a magyar béreket, Törökországban például 415 euró volt a minimálbér.
Sneider Tamás az átlagbérről szólva jelezte: bruttó ötszörös, nettó hatszoros különbségek is vannak, ez ellen szeretnének harcba szállni. Kifejtette: a multiknak rendeletben írnának elő egy olyan direktívát, miszerint a cég anyaországában kifizetett bérek nem térhetnek el túlzottan a más országban adottaktól. Példaként említette a Tescot, amely 60-80 ezer forint körüli bért fizet Magyarországon, míg ugyanez a cég Angliában ugyanarra a munkára 4-500 ezer forintot. Megjegyezte: ezzel együtt szinte ugyanazt az árszintet kell megfizetni ugyanazokért a termékekért. Az ellenzéki politikus uniós törvényben rendezné, hogy a kereskedelmi cégeknél és a bankszférában milyen arányban kell fizetni az anyaországi bérekhez képest. Sneider Tamás fokozatosan érné el a 80 százalékot, az első évben 50 százalék folyósítását szorgalmazza.