A Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártjának javaslatára pénteken este lekapcsolják a Parlament díszvilágítását egy órára, a hetven évvel ezelőtt életbe lépett első olyan rendeletre emlékezve, amely hátrányosan érintette a zsidó lakosságot – közölte a párt csütörtökön az MTI-vel.
Schmuck Andor pártelnök elmondta: 70 évvel ezelőtt, április 4-én éjfélkor lépett hatályba az a kormányrendelet, amely kötelezővé tette a zsidó származású magyar állampolgároknak, hogy sárga csillagot viseljenek. Ez, mint mondta, embertelen és elfogadhatatlan, ezért levélben fordult Kövér László házelnökhöz azért, hogy a zsidóüldözés áldozatai előtt tisztelegve kapcsoltassa le a Parlament díszkivilágítását egy órára.