Staudt Gábor, a Jobbik országgyűlési képviselője hétfői sajtótájékoztatóján elképesztőnek nevezte, hogy Gyurcsány Ferenc a minap egyértelművé tette: hogy a Demokratikus Koalíció az Európai Egyesült Államok létét szeretné elősegíteni. Staudt hozzátette: most történt meg először, hogy egy politikai formáció nyíltan felvállalta a szuperállam-koncepció támogatását, de a Jobbikon kívül kimondatlanul minden párt ezen dolgozott.
A jobbikos politikus szerint ha ez a vízió megvalósulna, az a nemzetállamok végét jelentené, s a „multik által erős lobbibefolyás alatt tartott Brüsszelben dőlne el minden”. Tulajdonképpen a magyar Országgyűlésre, az állam önállóságára ez esetben nem is lenne szükség, az USA mintájára legfeljebb tartományként tartaná meg az országokat az EU – jegyezte meg.