Rubovszky György azt mondta, hogy a pécsi egyetem jogi karának dékánja válaszolt megkeresésükre, és ígérete szerint „alaposan és gyorsan” megválaszolják a bizottság kérdését. A testület arra vár választ, hogy az összeférhetetlenség ideje alatt jogszerűtlenül felvett és az Országgyűlés által kifizetett képviselői javadalmazás visszakérhető-e, és ha igen, milyen jogcímen.
Simon Gábor ügyével többször is foglalkozott a mentelmi bizottság azt követően, hogy február elején kiderült, a volt MSZP-s politikusnak több százmilliós eltitkolt vagyona van Ausztriában. A bizottság a politikus ellen vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményezett, Simon ekkor pontosította a vagyonbevallását, a 240 milliót azonban ekkor sem tüntette fel.