Pápa Levente, az Együtt-PM pártszövetség gazdaságpolitikusa növekedésellenesnek nevezte Orbán tíz pontba foglalt gazdasági elképzeléseit, mert az emberek megtakarításaiból finanszírozná az államot, a költségvetés hiányát, ez pedig kevesebb bankbetéthez és tovább szűkülő hitelezéshez vezetne.
A pontok között szerepel a bankrendszer tulajdonviszonyainak megváltoztatása, hogy a szektor legalább fele magyar kézben legyen. Az ellenzéki politikus szerint viszont a döntően külföldi tulajdonú bankrendszernek köszönhető, hogy a válság alatt nem kellett adóforintokból megmenteni a bankokat, míg egy főként állami bankrendszernél ez történne.
A teljes foglalkoztatottság céljáról a politikus azt mondta: fantazmagória, ha pedig a közmunkaprogram bővítését érti alatta a miniszterelnök, akkor csak kiadásként értelmezhető, mivel a közmunka nem termel hozzáadott értéket.
Pápa Levente szerint a kormányfő által meghirdetett újraiparosítás a múlt visszahozása, ugyanis a modern gazdaságok alapvetően a szolgáltatásokra építve növekednek, az Orbán-kormány viszont a kínai termelési modellt akarja követni, és Európa „összeszerelő üzemévé” akarja tenni Magyarországot.
A Fidesz közleményben úgy reagált: programjuk következetes: folytatják a munkahelyteremtést, a családok és a munkavállalók terheinek a csökkentését, az adó- és a rezsicsökkentést. Ugyancsak folytatják a magyar gazdaság, a vállalkozások és a vidék további erősítését – fűzik hozzá.
Közlésük szerint a Gyurcsány-koalícióval ellentétben kitartanak amellett a gazdaságpolitika mellett, amely szerint a „bankok és a multik kölcsönös tehervállalására is szükség van és elég volt a szocialisták rögeszmés adóemeléseiből, megszorításaiból, amelyekkel tönkretették Magyarországot”.