Orbán Viktor annyira megdolgozik a sikerért, hogy az még a Le Figaro tudósítóját is elgondolkodtatta
A francia lap szerint a magyar miniszterelnök minden lehetőséget megragad.
Magyarország tényleges államadóssága 9000 milliárd forinttal több, mint 2010-ben volt Bajnai Gordon, az Együtt-PM vezetője szerint.
Az Együtt-PM véleménye szerint Magyarország tényleges államadóssága 9000 milliárd forinttal több, mint 2010-ben volt, amikor a „válságkezelő” kormány leköszönt hivataláról – írta a választási szövetség vezetője az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében. Bajnai Gordon úgy számol, hogy a 9000 milliárd forint három, közel egyenlő részből tevődik össze. Eszerint 3000 milliárd forintnyi magánnyugdíj-megtakarítást „kobozott el Orbán Viktor” a magyar polgároktól, amit aztán „mindenféle tartós eredmény nélkül égetett el” – közli. Hozzáteszi, hogy a kabinet további 3000 milliárd forinttal emelte az adósságot „saját jogán”, pusztán a rossz kormányzással, miközben 3000 milliárd forintnyi „többletterhet rakott az ország nyakába” a paksi bővítésről szóló „titkos, moszkvai paktummal”.
A volt kormányfő azzal folytatja, hogy ha Orbán Viktor „tisztelte volna a magántulajdon szentségét” és nem államosítja a polgárok nyugdíjcélú megtakarításait, akkor ma a hiány nemhogy nem lenne a maastrichti kritériumoknak megfelelő három százalékos szint alatt tartható, de közelebb lenne a négy százalékhoz. Bajnai Gordon közleményével a nemzetgazdasági miniszter szavaira reagált, aki egy hétfői sajtótájékoztatón azt jelentette be, hogy az előzetes adatok szerint a GDP 2,2 százaléka volt az államháztartás európai uniós módszertan szerinti hiánya tavaly. Varga Mihály azt mondta, hogy Magyarország ezzel az Európai Unió élmezőnyében szerepel, és a kormányzati prognózisnál – amely alapján 2,3 és 2,7 százalék közé várta a deficitet a kabinet – kedvezőbb hiányszám alakult ki.