Közvetlenül elhangzása után is nyilvánosságra kerülhetett volna az őszödi beszéd – állítja Vörös T. Károly. A Népszabadság egykori főszerkesztője erről először az ATV-nek beszélt, majd megerősítette ezt a Népszabadságnak is. Vörös T. a lapnak elmondta: Gál J. Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár telefonon kereste meg őt rögtön a beszéd elhangzása után és azt mondta: „a »főnök« nagyon jó beszédet mondott!”.
Vörös T. erre azt kérte az államtitkártól, hogy küldjék el neki a szöveget, amelyet majd szerkesztés után, ha arra érdemes, közölni fognak. Erre Gál J. Zoltán már nem reagált. Hozzátette: amikor végül szeptemberben nyilvánosságra került a beszéd, ezt a történetet elmesélte Gyurcsány Ferencnek is. A volt főszerkesztő szerint mindez azt jelenti, hogy 2006 májusa után felvetődött, hogy azonnal nyilvánosságra kerüljön az anyag.