Hétfőn az Index arról cikkezett, hogy a távhős cégek támogatásának árnyékában offshore cégeket juttatott olcsó gázhoz az állami MVM kereskedőcége, a szálak kajmán-szigeteki, ciprusi, svájci cégekhez vezetnek. Ezt követően az atlatszo.hu kedden írt arról, hogy a fehérvári labdarúgócsapat tulajdonosa, Garancsi István, és az exwallisos Nagy György is szerepelnek a „feltehetően a magyar állam jóvoltából” is rendkívül nyereséges energiakereskedő céget tulajdonló offshore céghálóban.
A PM társelnöke a sajtóban megjelentek alapján azt mondta, ismét bebizonyosodott, hogy Magyarországon a legjobb üzlet a futball. Nemcsak azért, mert a kormány az adófizetők pénzéből „százmilliárdokat” önt bele az egyébként „siralmas” magyar foci finanszírozásába, hanem azért is, mert a lelátókon kialakuló kapcsolati háló átszövi a magyar gazdaság egészét – tette hozzá.