„Az ötvenes, hatvanas, hetvenes években a grundról kerültek ki világklasszisok…
Csakhogy a grundok eltűntek, s a programunk azt a célt szolgálja, hogy újra lehessen hol sportolni. A kormány biztosított negyvenmilliárd forintot a pályák komfortosítására, így 2016-ig összesen ezer futballpályát újítunk meg. A bejelentett átfogó infrastruktúra-fejlesztési program keretében 27 NB I.-es és NB II.-es stadion válik korszerűvé. Nemcsak klasszikus stadionokra kell gondolni, hanem kis települések pályáira is, amelyeket nemcsak minőségi sportokra lehet majd használni, hanem tömegrendezvényekre, falunapokra, iskolai ünnepségekre. Baráti társaságoknak, munkahelyi csoportoknak is biztosított lesz a kulturált szórakozási lehetőség.