A Déli Áramlat gázvezeték ügye szerepelt a magyar, a szlovén és a bolgár miniszterelnök különmegbeszélésének középpontjában kedd reggel Bukarestben, ahol folytatódik Kína és a kelet-közép-európai (KKE) térség kormányfőinek csúcstalálkozója – közölte Havasi Bertalan. A Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetőjének tájékoztatása szerint a három kormányfő – Orbán Viktor magyar, Plamen Oresarszki bolgár és Alenka Bratusek szlovén miniszterelnök – abban állapodott meg, hogy folyamatosan egyeztetnek az energiaprojekttel kapcsolatban felmerülő vitás európai uniós kérdésekről.