A Fidesz elfogadhatatlannak és felháborítónak tartja, hogy nyílt antiszemita kijelentések hangozzanak el a parlamentben vagy annak valamely bizottsági ülésén, és ez ellen a jövőben is határozottan fellépnek – írta L. Simon László, az Országgyűlés Kulturális és sajtóbizottságának elnöke közleményében. A fideszes képviselő ezt a jobbikos Novák Előd által a bizottság hétfői ülésén, a tervezett 2014-es holokauszt-emlékév kapcsán tett megnyilvánulására reagálva közölte.
A politikus közleménye szerint a Jobbik képviselője „holokausztiparnak és a közpénzek elherdálásának” nevezte a kormány szeptemberben bejelentett döntését a Józsefvárosi pályaudvar holokauszt-emlékhellyé alakításáról és a 2014-es megemlékezéseket szolgáló civil alap létrehozásáról. L. Simon László felidézte: a kormányzat pályázati úton 1,5 milliárd forintot szándékozik fordítani helyi megemlékezésekre a tragikus események 70. évfordulóján, a beérkező pályázatokat a kulturális és sajtóbizottság rangsorolja.
„Az ez ellen felszólaló, és egyúttal a holokausztnak áldozatul esett honfitársaink emlékét megsértő képviselő szélsőséges megnyilvánulásait határozottan visszautasítjuk” – írta a képviselő, hozzátéve: „ahogy azt a bizottság elnökeként elmondtam, a magyarság olyan tragédiái, mint a trianoni döntés és a holokauszt, nem állíthatók szembe egymással, nem játszhatók ki egymás ellen”.
Az Országgyűlés Kulturális és sajtóbizottságának hétfői ülésén több alkalommal is vita alakult ki L. Simon László elnök és Novák Előd között. Mivel a bizottság vezetője kifogásolta, hogy a jobbikos politikus rendszeresen bekiabál és bírálja az ülésvezetést, az első napirendi pont tárgyalása alatt megvonta tőle a szót.
Novák Előd a hvg.hu cikke szerint a bizottsági ülésen egyebek mellet olyanokat mondott, hogy „elfogadhatatlan az az – én azt mondom, hogy hullarablásnak is minősíthető – holokausztipar, amit önök folytatnak” (...) „számtalanul folyatja ki a közpénzeket az állam, csak hogy legyen minél-minél több, a csapból is folyó holokauszt-megemlékezés itt a holokausztipar közepette”; illetve feltette azt a kérdést, hogy „a sokszori jóvátétellel végre megfizettük-e már egyszer, s mindenkorra a zsidósággal szemben elkövetett, idézőjelben, történelmi bűnt”.