Magyar főkonzulátus nyílik az indiai Mumbaiban (korábbi nevén Bombay). A főkonzulátusnak nagyon gyorsan a legmagasabb sebességi fokozatba kell kapcsolnia, hogy minél jobban és minél előbb érvényesíthesse Magyarország nemzetgazdasági érdekeit India második legnagyobb városában, az ország pénzügyi, kereskedelmi központjában – mondta Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára, a hivatalos indiai látogatáson tartózkodó magyar delegáció tagja a táblaavatással egybekötött nyitóünnepségen pénteken Mumbaiban.
Hozzátette, a főkonzulátus egy-két hónapon belül megkezdheti működését, amely egy-két éven belül érezhető gazdasági eredményeket hozhat Magyarországnak. A kormány a két ország közti kereskedelmi forgalom dinamizálódását és újabb magyarországi befektetések ösztönzését várja az új képviselettől – közölte.