Szávay István, a párt nemzetpolitikai kabinetvezetője, aki a Jobbik erdélyi pártszervezéséért is felelős, közölte: „tudatos provokációnak” tartja a román külügy nyilatkozatát. Korábban már többször elmondták – folytatta –, hogy a Jobbik számára a környező országokkal fenntartott viszonyban a külhoni magyar közösségek érdeke az elsődleges, és érdeksérelem esetén a párt hajlandó a diplomáciai konfliktust is vállalni.
A jobbikos politikus szerint szó sincs arról, hogy Vona Gábor háborúra uszított volna. Szerinte ha nyilvánosságra hoznák a sajtótájékoztató vágatlan felvételét, akkor kiderülne, hogy a Jobbik-elnök mondanivalójának lényege más volt. Hiszen Vona Gábor úgy gondolja, hogy a kisebbségi kérdést leszámítva Magyarország és Románia problémáinak többsége azonos – közölte.