Az Országos Rendőr-főkapitányság az idén 165 mobil sebességmérő, jövő április végéig pedig legalább 300, legfeljebb 365 fix telepítésű komplex közlekedési ellenőrzési pont beszerzését tervezi – közölte az ORFK az MTI-vel.
A Népszabadság pénteken írt arról, hogy információik szerint az eredeti, 2015. márciusi céldátum helyett már jövő tavasszal munkába áll több mint félezer modern sebességmérő. A lap forrásai szerint Pintér Sándor belügyminiszter döntése volt, hogy az eredeti határidőnél korábban el kell kezdeni a berendezések telepítését.