Bíróság rendelte el hétfőn a görög közszolgálati ERT műsorszolgáltatásának folytatását, de műsort még mindig nem adnak — adta hírül a Euronews. A kormánypártok azonban megkezdték koalíciós tárgyalásaikat a csatornák újraindítása kapcsán. Ugyanakkor még nem tudtak megállapodni abban, hogy a megszorítások részeként bezárásra ítélt közszolgálati adókat az eredeti, vagy csökkentett létszámmal állítsák vissza.
Ez már a második eredménytelen koalíciós egyeztetés volt a görög közmédia jövőkével kapcsolatosan. A görög média szerint a legnagyobb probléma nem maga a közmédia ugye, hanem a koalíció jövője: ezt próbálják a kormánypártok a csütörtöki találkozón tisztázni.