Csalást szimatol az amerikai választási szakértő – és elárulta, ki lesz Biden utódja
Nate Silver szerint a felmérések alapján nem lehet megmondani ki vezet, de ő ennek ellenére határozott jóslatot tett.
A TÁRKI felmérése szerint egyre több fiatal marad a szülői házban és ezzel párhuzamosan jelentősen csökkent a párkapcsolatban és gyerekkel élők aránya a fiatal felnőttek körében.
A társadalomkutató intézet kiadásában megjelent Társadalmi riport 2012 kötetben olvasható Családi struktúrák az életciklusban című tanulmány összefoglalóját szerdán juttatták el az MTI-hez. E szerint 1990-ben a 20-39 éves korosztály ötöde (21 százalék), 2000-ben harmada (34 százalék), 2011-ben pedig több mint harmada (37 százalék) élt szülei háztartásában, gyermekstátusban.
Eközben csökkent azok aránya, akik párkapcsolatban és gyermekükkel élnek 40 éves koruk előtt: a rendszerváltás idején a fiatalok 56 százaléka élt saját alapítású családban, mára ez az arány 37 százalékra csökkent, ez ép ugyanannyi, mint amennyien a szüleikkel élők aránya.
A TÁRKI szerint a folyamatban jelentős szerepe van annak, hogy a fiatalok a 2010-es évek elején sokkal később lépnek tartós párkapcsolati formába, házasságot is később kötnek és gyermeket is később vállalnak. Szintén hatással van a folyamatokra a meghosszabbodott iskolai tanulmányok, a diplomaszerzés kitolódott időpontja, de a munkaerő-piaci integráció és az önálló lakáshoz jutás nehézségei is.