Személyiségi jogi pert indít Papcsák Ferenc (Fidesz-KDNP) zuglói polgármester ellen Várnai László, a XIV. kerület LMP-s önkormányzati képviselője, miután „megdöbbenéssel” értesült arról, hogy a polgármester – autójának feltörése kapcsán – „sunyin hírbe” hozta őt. Várnai László nyílt levelét pénteken juttatta el az MTI-hez.
Papcsák Ferenc autóját csütörtökön törték fel, a járműből csak pénztárcáját és telefonját vitték el. A zuglói önkormányzat pénteki közleményében azt írta: Papcsák Ferenc bízik abban, hogy az eset nincs összefüggésben azzal, hogy „egy zuglói LMP-s képviselő hosszú évek óta vizslatja parkolási szokásait, és rendszeresen fényképezi autóját”.