A döntés szerint 2008 szeptemberében az UD Zrt.-ügy kirobbanásakor a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) akkori vezetője olyan tartalmú sajtónyilatkozatot tett, amely szerint a céghez köthető egyes bűncselekmények elkövetése, ám ezt az állítását a tábornok a per során nem tudta bizonyítani.
A tábla a kedden helybenhagyott és jogerőre emelt ítéletben megállapította a személyiségi jogi jogsértést, ugyanakkor a kétmilliós kártérítési igényt azzal utasította el, hogy az UD Zrt. és az NBH jogutódja, az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) már megállapodott a kártérítésről. Abban a kártérítési perben megegyezés született a cég és az állam között, és a Belügyminisztérium egy évvel ezelőtt azt a tájékoztatást adta, hogy több mint negyedmilliárd forintot fizet az UD Zrt.-nek, amely egyébként 1,8 milliárdot követelt azért, mert álláspontja szerint folyamatos lejárató kampány folyt ellenük, amelyben valótlan információk kerültek nyilvánosságra, és az NBH, illetve a magyar állam olyan közléseket tett, amelyek alkalmasak voltak a cég társadalmi értékelésének hátrányos befolyásolására.
Az UD Zrt. ügyében Laborc Sándor tett feljelentést a Gyurcsány-kormány időszakában, 2008 őszén lőfegyverrel visszaélés és más bűncselekmények gyanúja miatt.