„A DK szervezete kiépült. Sok helyen kiépítettebb, mint az MSZP-é. Első-második vagyunk az ellenzéki oldalon ebben a tekintetben” – fogalmazott Gyurcsány Ferenc, aki szerint pártja legnagyobb gondja az, hogy a legtöbben még mindig azt hiszik, hogy ő MSZP-s, ezért is van az, hogy az ő személyes támogatottsága magasabb, mint pártjáé. Gyurcsány úgy véli, nagyvonalúság és megértés bőven van benne, a célja, hogy létrejöjjön az összefogás.
„Ha külön indulunk, messze 5 százalék fölött leszünk” – mondta Molnár F. Árpádnak a volt miniszterelnök, aki szerint az EP-választáson erre sor is kerül majd.