Felvilágosította a Fidesz Magyar Pétert: elbújhat a tiszás szégyenében
„Aki azt gondolja, hogy minden nőt megkaphat, az egy nőt sem kap meg igazán” – jegyezte meg a Fidesz-frakció.
Nem „nemzetközi ármánykodás”, hanem az Orbán-kormány „féktelen hataloméhsége, önkényuralma” okozza Magyarország elszigeteltségét, írja közleményében a Magyar Szocialista Párt európai parlamenti delegációja.
A magyar szocialista képviselők a fideszes EP-képviselők délutáni közleményére reagáltak, amelyben a magyarországi kormánypártok delegáltjai arra szólították fel az EP baloldali és liberális frakcióit, hogy fejezzék be a magyar alaptörvény módosítása kapcsán folytatott felelőtlen politikai játékukat, „a magyar kormány elleni abszurd rágalomhadjáratot”.
„Magyarország tekintélye érdekében a Fidesznek végre szembe kellene néznie a tényekkel, azzal, hova vezet az Orbán-kormány önkényuralmi politikája. Felelős magyar hazafiként és demokrataként szomorú látnunk, milyen mély és súlyos nemzetközi elszigeteltségbe került Magyarország”, írják. Közleményükben felidézik, hogy az Orbán-kormány „demokráciaellenes” politikájának első kritikusai, ahogyan ez alkalommal is, a demokratikus európai jobboldal politikusai közül kerültek ki.
„Mióta baloldali a néppárti José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke, aki telefonon figyelmeztette Orbán Viktort, hogy az európai alapértékek megsértésére készül? Mióta baloldali a kereszténydemokrata Angela Merkel, aki ma Áder János államfőnek hívta fel a figyelmet arra, hogy vegye komolyan Magyarország európai partnereinek és barátainak aggodalmait a módosítással kapcsolatosan, valamint, hogy a Fidesz bánjon felelősségteljesebb módon kétharmados többségével? Mióta baloldali a kereszténydemokrata Elmar Brok, aki felszólította az Európai Bizottságot, hogy vizsgálja meg, a magyar alaptörvény módosítása nem ütközik-e az uniós alapértékekkel?”, kérdezi Tabajdi Csaba, Göncz Kinga, Herczog Edit és Gurmai Zita.
A szocialista delegáció emlékeztet: az alkotmány „jogsértő módosítását” olyan tekintélyes jobboldali lapok bírálták, mint a német Frankfurter Allgemeine Zeitung vagy az osztrák Die Presse, amelyek keményen kritizálták az Alkotmánybíróság jogköreinek megnyirbálását. A jogállamiság betartatását garantáló uniós mechanizmus felállítását javasoló kormányok között szintén ott találjuk a jobboldali többségű német, vagy a jobboldali vezetésű finn kormányt, fogalmaz a közlemény.
„Szó sincsen itt semmiféle baloldali összeesküvésről. A Fidesz nézzen szembe a tényekkel: ha így folytatja, végleg elszigeteli Magyarországot Európában”, zárul a közlemény.