A kisebbik kormánypárt szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében leszögezte: teljes mértékben azonosulnak az Egy közülünk elnevezésű aláírásgyűjtő kampánnyal, amely megtiltaná uniós pénzek magzati kísérletekhez kapcsolását. Mint írták, támogatják, hogy minél többen álljanak az ügy mellé, és saját eszközeikkel lehetőség szerint segítik is a gyűjtést. Annak csak külön örülnek, ha az ország különböző részein minél többen jelennek meg az eseményhez kötődő rendezvényeken, a lehető legtöbb embert megszólítva ezzel – fejtették ki.
Hangsúlyozták: a kezdeményezéshez mindenki önszántából csatlakozhat. „Szánakozva látjuk, hogy az 1989 előtti reflexek jegyében – amikor minden csak pártutasításra volt elképzelhető – az állítólagosan megújult MSZP szemében továbbra is vörös posztóként hatnak a legelesettebbekért, az ártatlan életek érdekében tett lépések – legyenek azok akár civil indíttatásúak” – fogalmazott a KDNP, hozzátéve: a szocialisták szálljanak magukba és ha már a magzatokkal kapcsolatban is képtelenek szociális érzékenységet felmutatni, akkor inkább maradjanak csöndben vagy képviselőjük obszcén parlamenti bemutatását elemezgessék.