Az „éhségmenet” képviselői hétfő este petíciót adták át az Országgyűlés alelnökének, a szocialista Ujhelyi Istvánnak; a demonstrálók egyebek mellett „munkát, kenyeret, tisztességes béreket” követeltek.
A Parlamenthez délután érkeztek meg az ország több megyéjéből egy hete útnak indult „éhségmenet-csoportok”, hogy a kormány foglalkoztatáspolitikája ellen tiltakozzanak. A demonstrálók az érkezésüket az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első plenáris üléséhez igazították. A Közmunkás Szakszervezet, a Munkát Kenyeret! Egyesület és a Munkásképviselet Alapítvány szervezésében útnak indult csoportokhoz több szocialista és LMP-s politikus is csatlakozott.
Az „éhségmenetek” célállomásánál, a Parlamenttel szemközti Alkotmány utcában felállított színpadnál egy-kétezren gyűltek össze. A tömegben állók közül többen piros szakszervezeti, valamint Munkát, kenyeret! feliratú zászlókkal és a megyék, települések nevét jelző táblákkal álltak, és azt skandálták: „Munkát, kenyeret, tisztességes béreket!”. A demonstrálókat a Parlament előtt egy – villanyoszlopokra kifeszített – több négyzetméteres molinó fogadta azzal a felirattal: „Köszöntjük a szoci hataloméhség menetét!”. Korábban a Fidesz pártigazgatója, Kubatov Gábor nevezte MSZP-s „hataloméhség-menetnek” a demonstrációkat.
A feliratot a színpadon rövid beszédet tartó Nyakó István szocialista politikus provokációnak nevezte, és azt mondta, az országnak a „sötétség erőivel” kell megküzdenie, ám szavai szerint „közel a pirkadat”. A Parlamenthez érkező tömegből többen el akarták távolítani a molinót; egy férfi fel is mászott az egyik oszlopra és elvágta az egyik rögzítő kötelet, ám a többit már nem érte el. A tömeg egy része a Parlament elé akart vonulni, ám a rendőrsorfalak miatt végül szinte minden demonstráló visszament a közeli színpadhoz.
A pódiumon az „éhségmenet” képviselői petíciót adtak át Ujhelyi Istvánnak, a parlament MSZP-s alelnökének. A „kiáltványban” egyebek mellett egyenlő bánásmódot, igazságos közteherviselést követeltek, valamint azt, hogy a közmunkások is kapják meg a minimálbért. Kérték továbbá az elmúlt két és fél év szociális tárgyú törvényeinek felülvizsgálatát, a szakszervezetek jogainak visszaállítását és kiszélesítését.
Az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége az MTI-nek megküldött nyilatkozatban közölte: szolidaritás vállal a Budapestre érkező menetek tagjaival, és egyetért céljaikkal. A szakszervezeti szövetség szerint „a munkavállalókat sújtó kormányzati intézkedések hatására reményvesztetté váltak a nagycsaládosok, a munkanélküli, de dolgozni akaró emberek, a rokkant, de másokért még tenni akaró nyugdíjas ápolók, orvosok, bírók és tanárok”. Az Autonómok a közmunkások bérének emelését, egyenlőséget, a munkanélküli ellátás folyósítási idejének meghosszabbítását és „valódi szociálpolitikát” követelnek – olvasható a nyilatkozatban.
A Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) is szolidaritását fejezte ki a közmunkásokkal, az „éhségmenet” résztvevőivel. Az MSZOSZ hétfői, MTI-hez eljuttatott közleményében ismerteti: szükségesnek tartja a közmunkaprogram megreformálását. „A kormánynak ne a közmunka, hanem új, stabil munkahelyek létrehozásának elősegítése legyen a legnagyobb foglalkoztatási és szociális programja. A szociális segélyért sorban állók számát így lehet a leghatékonyabban csökkenteni” – olvasható a szakszervezeti szövetség közleményében.