Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
A szombaton megrendezendő Közmédia Napja is azt a célt szolgálja, hogy a közszolgálati média egyre inkább közösségi médiává váljon – mondta a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Böröcz István pénteken arról is beszélt: a Budapesten, a Millenárison tartandó rendezvényről élő műsorokkal jelentkezik a Kossuth Rádió, a programokról pedig filmet készít a televízió. Kamerák rögzítik majd az esti, Szimfonik Live 2.0 koncertet is, így később a televízión keresztül is láthatóvá válik az MR Szimfonikusok és a Petőfi Rádió kedvelt együtteseinek közös fellépése.
Szombaton a közmédia másként mutatja meg önmagát – fogalmazott Böröcz István, hozzátéve: együtt lesznek a televíziósok és a rádiósok, valamint a hírügynökségi munkatársak, akikhez a nézők, a hallgatók és az olvasók is közelebb kerülhetnek. Az alkotások a látogatók szeme láttára jönnek létre – hangsúlyozta az MTVA vezetője.
„Másfél éve, mióta az új, integrált közmédiát építjük, folyamatosan az volt a törekvésünk, hogy a megszokott közmédiát felváltsa egy közösségimédia-jelleg. Az új arculat is ezt próbálja kifejezni” – mondta a vezérigazgató.
A közmédia szerves részét képező MR Zenei Együttesekről szólva Böröcz István elmondta: a szimfonikusok, az énekkar és a gyermekkórus folyamatosan koncerteznek, ezekből pedig nemcsak rádió-, hanem tévéműsorok is készülnek a jövőben.