A londoni nyári játékokon a magyar olimpiai csapat első aranyérmét a kardvívó Szilágyi Áron szerezte múlt vasárnap, de az átadás után nem a magyar himnusz megfelelő, hivatalos változata hangzott el. Emiatt a MOB kérte a himnusz lejátszott verziójának lecserélését.
Schmitt Pál az InfoRádió Aréna című, csütörtökön elhangzott műsorában arról is beszélt, hogy szerinte a londoni szervezőbizottság hibázott, mert a magyar himnusz minden olimpián elhangzik, így lehet tudni, melyik a hivatalos változat. Ugyanakkor a NOB is felelős, mert nincs egy olyan adatbázis, amelyben az induló államok himnuszai szerepelnek, és amelyeket az országok jóváhagytak az olimpia előtt – tette hozzá.