Előbb vagy utóbb intézményi törvényt kell alkotni ahhoz, hogy eredményorientáltan tudjanak dolgozni az egészségügyi intézmények – mondta Szócska Miklós egészségügyi államtitkár az önkormányzati egészségügyi napok rendezvényén csütörtökön, Budapesten.
Az államtitkár ismertette az állam által átvett egészségügyi intézmények – még nem véglegesen ellenőrzött – adósságállományának egyes adatait. E szerint a kincstári körbe tartozó intézmények 60 napon túli tartozása július 31-én 7,9 milliárd forint volt, míg a gazdasági társaságok lejárt szállítói állománya 8,4 milliárd forintra rúgott. Ismét felhívta a figyelmet a közös közbeszerzések – például a gáz, az áram, a gyógyszer, az eszközök – révén elérhető megtakarításra. Az egészségügy nagy vásárlóként kíván megjelenni a jövőben, ami a magyarországi iparpolitika számára is hasznos lehet – tette hozzá. Mindezek mellett továbbra is dolgoznak általános forrásteremtési koncepciókon – jelezte az államtitkár, hozzátéve, hogy ezekben a következő fél-egy év során vár előrelépést.