Így tálalta a balliberális sajtó a Magyar Pétert lebuktató hangfelvételt
A Telex, a 24, a 444 és a HVG igyekeztek relativizálni a Tisza Párt elnökének botrányos állításait.
Az információhoz, a tájékozódáshoz, a tudáshoz és a kulturális értékekhez való hozzáférés egyenlőségének biztosítását célozza a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) – közölte csütörtökön Szalai Annamária. A hatóság elnöke kijelentette, az információ a közjavak közé tartozik.
A II. világháború után megerősödő, a szabadság, a szolidaritás és a verseny elvét valló modern társadalmak a javakhoz, így az információhoz, a tájékozódáshoz, a tudáshoz és a kulturális értékekhez való hozzáférés egyenlőségének biztosítását célozza a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) – közölte csütörtökön Szalai Annamária. A hatóság elnöke az Információs Társadalom Parlamentje című rendezvényen az információs társadalom erkölcsi és társadalompolitikai összefüggéseiről beszélve kijelentette, az információ a modern, 21. századi társadalmak életében a közjavak közé tartozik. Hozzátette ugyanakkor: a javak nem egyenlően oszlanak el a társadalom tagjai között, és bár az egyenlő elosztást a múltban akár erőszak árán is ösztönözték, ez az út pusztításba és pusztulásba vezetett.
Szalai Annamária elmondta, az információs forradalom és az infokommunikációs technológiák hihetetlen dinamikájú fejlődése új kihívások elé állítja a hírközlési és médiapiacot, az állampolgárokat és magát az államot is, és ezeknek a kihívásoknak csak integrált problémakezeléssel lehet megfelelni. Ezért is jött létre az új médiaszabályozás és az információs társadalom problematikáját integráltan és komplexen kezelni képes új szervezetként a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság – tette hozzá. Mint mondta, az NMHH hitvallása, hogy a saját területén és saját eszközökkel az információs javakhoz való hozzáférés szabadságát, egyenlőségét, a verseny semlegességét biztosítsa.
Az elnök beszédét Eötvös József gondolatával zárta, miszerint „haladni csak úgy lehet, ha míg az egyik lábunkkal előre lépünk, a másikat a helyén hagyjuk”, tehát a hagyományok és az újítás egyensúlyát kell megtalálni.