A Rajtad múlik! felsőoktatásban tanuló fiataloknak szervezett verseny, amely az Európai Unió költségvetési tárgyalásait szimulálja. 106 versenyző vesz részt a megmérettetésen, akik az ország 18 különböző felsőoktatási intézményében tanulnak. A vita modellezése folyamán 28 darab, 3-4 fős csoport fog versenyezni, a 27 tagállam és az Európai Bizottság részéről.
A rendezvényt Bakos Piroska, a 2011-es magyar EU-elnökség szóvivője nyitotta. Bemutatta Győri Enikőt, a Külügyminisztérium európai uniós ügyekért felelős államtitkárát valamint Szűcs Tamást, az Európai Bizottság magyar képviseletének vezetőjét. Szűcs Tamás beszédében kiemelte, hogy a fontos a versenyben a tárgyalásos megoldás: az, hogy a partnereket meggyőzzük a saját álláspontunkról. A legkiemeltebb cél pedig a szövetségkötés, hiszen egyedül nagyon nehéz érvényesülni, főleg 26 különböző érdekű féllel szemben. Kitért még arra a manapság aktuális témára is, hogy mit nyertünk az EU-csatlakozással: számokkal alátámasztva érvelt amellett, hogy nettó haszonélvezői vagyunk a tagságnak.
Győri Enikő rámutatott, hogy már az esemény megnevezésének megválasztása is komoly jelentéstartalommal bír, hiszen a költségvetés tényleg rajtunk múlik, ami persze felelőséggel jár. Győri méltatta beszédében a szövetségek szerepét, és példaként Románia esetét hozta, aki egyedüliként, előre be nem jelentett módon állított korlátot Szerbia tagjelölti státusza elé. Elárulta: hamarosan meg fognak jelentetni egy könyvet a magyar EU-elnökség hátteréről és kulisszatitkairól. Kiemelte, hogy mennyire fontos a felkészültség: pozitív példaként a Külügyminisztériumban dolgozó fiatal munkatársait említette.
Az esemény megnyitóját követően felkészítő hétvégén vesznek részt a versenyzők, a szimulációra áprilisban kerül sor. A Rajtad múlik! szimuláció három szakaszból áll: először egy háromnapos szakmai program keretében uniós szakértők és a verseny szervezői készítik fel a játékosokat, majd egy nagyjából háromhetes időszakban online teszteket kell kitölteniük, hogy elsajátítsák a fortélyokat. Végül megkezdődik a négynapos tárgyalási szimulációs verseny, ahol az uniós szakértőkből álló zsűri és a sajtó nyilvánossága előtt összemérik képességeiket a játékosok.