A Fidesz képviselője is ott lesz Donald Trump beiktatásán
Nem akármilyen delegációt fog vezetni.
A Fidesz szóvivője szerint megdöbbentő, hogy Dopeman nyerte a Milla alternatív köztársaságielnök-választását. Selmeczi Gabriella arra is reagált, hogy a Milla-tüntetésen való részvételre szólítottak fel francia értelmiségiek a Libération című baloldali lapban. Selmeczi szerint folytatódik a nemzetközi baloldal támadása Magyarország ellen.
Megdöbbenéssel értesült a Fidesz arról, hogy az Egymillióan a magyar sajtószabadságért (Milla) nevű közösség azt az embert választotta „alternatív köztársasági elnöknek", és ezzel a szerveződés március 15-i rendezvénye vezérszónokának, aki legutóbb »a Himnusz meggyalázásával« szerzett magának kétes értékű hírnevet” – közölte a kormánypárt szóvivője. „Felmerült bennünk a kérdés, hogy a hosszas keresgélés után végül a posztra legméltóbbnak ítélt közszereplő a nemzeti ünnepen is elő fogja-e adni botrányos Himnusz-átiratát” – írta közleményében Selmeczi Gabriella. A VII. kerületi ügyészség tavaly december elején rendelt el nyomozást Dopeman „himnusza” ügyében nemzeti jelkép megsértésének vétsége miatt. A nyomozást február elején végül megszüntették, mert nem valósult meg a nemzeti jelkép megsértésének bűncselekménye.
A Fidesz szóvivője szerint tovább folytatódik a nemzetközi baloldal támadása Magyarország ellen, „már március 15-i nemzeti ünnepünk sem szent az MSZP-s, SZDSZ-es külföldi elvbarátoknak”. Selmeczi Gabriella arra reagált így, hogy a március 15-i budapesti Milla-tüntetésen való részvételre szólítottak fel ismert francia értelmiségiek hétfőn a Libération című francia baloldali lapban. „2012. március 15-én a magyar demokratákkal leszünk, hogy leküzdjünk egy olyan bajt, amely tragikusan fenyegeti Európát” – fogalmaztak az aláírók a közleményükben, amelyet Mindenki Budapestre március 15-én címmel tettek közzé a lapban.
A Fidesz szóvivője szerint az aláírók azon kívül, hogy butaságokat beszélnek, kettős mércével is mérnek. „Nem emlékszünk, hogy hasonló vehemenciával képviselték volna a Gyurcsány-korszak visszaéléseinek áldozatait, felemelték volna szavukat például a rendőrterror, a szocialista korrupciós gépezet, a legdurvább politikai hazugságok vagy éppen a költségvetési adatok – Európában is párját ritkító – meghamisítása ellen” – írta Selmeczi Gabriella, hozzátéve, hogy „mindennek ellenére bárkit szívesen látunk Magyarországon, aki személyesen akar meggyőződni arról, hogy a magyarok új irányt szabtak országuknak, együttes erővel törekednek hazájuk felemelésére, és békésen, méltósággal ünneplik az 1848-as forradalom emléknapját”.
A Libérationban megjelent közlemény aláírói között szerepel Patrice Chéreau rendező, Daniel Cohn-Bendit európai képviselő, Caroline Fourest esszéista, Stéphane Hessel diplomata, Mark Hunyadi, a Leuveni Katolikus Egyetem filozófiatanára, Jean-François Julliard, a Riporterek Határok Nélkül korábbi főtitkára, Axel Kahn genetikus, Léo Kaneman a Genfi Emberi Jogi Nemzetközi Filmfesztivál igazgatója, Serge Klarsfeld a franciaországi deportáltak ügyével foglalkozó történész, Ivan Levai újságíró, Sandrine Mazetier párizsi képviselő, Edgar Morin szociológus-filozófus, Rajk László, az SZDSZ egyik alapítója, Jean-Louis Servan-Schreiber, a Human Rights Watch Franciaország elnöke, valamint Michel Wievorka szociológus.